Skóra twarzy dłużej młoda? Poznaj kilka sposobów jak chronić się przed zmarszczkami

Zmarszczki na twarzy to naturalna rzecz, ale większość kobiet chce opóźnić procesy starzenia się skóry. Wydaje się to trudne, choć tak naprawdę wystarczy zastosować się do kilku porad, a można osiągnąć dobre rezultaty. Co dokładnie należy zrobić, aby zapobiegać zmarszczkom? Jakich kosmetyków używać?

Zasad numer jeden, czyli chroń skórę twarzy przed słońcem

Pojawiające się zmarszczki to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry. Gdy już się pojawią, jest już trochę za późno na profilaktykę. Dlatego lepiej zacząć ją sporo wcześniej. Kiedy dokładnie? Na jakich czynnościach się skupić? Jedna z ważniejszych zasad, to ochrona przeciwsłoneczna. Niestety zapomina się o niej i stosowanie kremów z filtrem traktuje się jak zło konieczne. Tymczasem promieniowanie UV jest odpowiedzialne za 80% oznak starzenia się. Wpływa ono na fotostarzenie się skóry, które z kolei powoduje uszkodzenie warstw skórnych, zwiększa suchość skóry i w efekcie ulega ona powolnej degeneracji. Dlatego należy codziennie stosować kremy z wysoką ochroną UV, po to aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Filtry na poziomie spf 30 lub spf 50 są wystarczające, aby nie doprowadzić do uszkodzeń skóry. Jaka jest najlepsza ochrona przeciwsłoneczna? Kremy do twarzy z wysokimi filtrami używane codziennie, zapobiegają uszkodzeniom skóry związanymi z promieniowaniem UV.

Po drugie, intensywnie nawilżaj skórę w każdym wieku

Kolejna bardzo istotna sprawa na drodze do pięknej cery o mniejszej ilości zmarszczek, to nawilżanie skóry. Jest to zadanie dla skóry w każdym wieku i nie ma limitów wiekowych, jeśli chodzi o nawilżanie skóry. Krem nawilżający z dobrymi składnikami aktywnymi powoduje być absolutną podstawą. Skóra dobrze nawilżona, lepiej chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i ma wzmocnioną warstwę hydrolipidową. Dobre nawilżenie wpływa także na proces opóźniania starzenia się skóry, bo zmarszczki wypełniają się i stają się mniej widoczne. Takie właściwości ma na przykład kwas hialuronowy, który wiąże wodę w dużych ilościach i sprawia, że zmarszczki stają się wypełnione i mniej widoczne. Kwas hialuronowy może być stosowany w każdym wieku i jest przyjazny dla skóry, nie powoduje uczuleń. Stosowany  przez dłuższy okres czasu doskonale wypełnia zmarszczki.

Używaj delikatnych kosmetyków

Nie jest tajemnicą, że zdrowa skóra potrzebuje naturalnych i delikatnych składników, które będą ją chronić, a nie wpływać negatywnie na delikatny płaszcz hydrolipidowy. Alkohol, barwniki, parabeny to składniki, których należy unikać. Tak samo, jeśli wprowadzamy nową substancję, należy to robić delikatnie i z umiarem. Wysokie stężenia retinolu lub witaminy C mogą działać drażniąco na skórę. Tak samo mocne pocieranie skóry pod oczami przy demakijażu, może powodować rozciąganie skóry. Jeśli stosujesz żele do twarzy, to także trzeba liczyć się z tym, że są to mocniejsze kosmetyki niż pianki do twarzy i płyny micelarne. Dlatego najlepiej wybieraj te ostatnie, jeśli chcesz delikatnie traktować cerę.


Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *